O mně

Mé dvě životní motta, který mě provází životem a jejich heslem se držím...

 

"Poslouchej své srdce-jdi za svým snem, který tě dovede dál než si myslíš..."

"Nedělej druhým to co nechceš, aby oni dělali tobě"

 

Už odmalička mě to „táhlo“ ke zvířatům, a přestože mě rodiče nikdy nepodpořili, přesto jsem šla pevně za svým snem. Snem mít vlastního koně, a léčit koně. Jelikož mi život nepřál, a jako malá jsem to nemela jednoduché, bohužel jsem neměla to štěstí studovat veterinu. To mě ale neodradilo jít za svým snem-životním cílem, sice ne veterinářky ale v podobným směru ve kterém bych mohla pomáhat koním.

Pátrala jsem a stále se nemohla najít, jako první jsem absolvovala kurz Instruktora jezdectví a nabízela agroturistiku na svých dvou úžasných koní. Bohužel ale nebylo to co by mě naplnovalo.

K Dornově metodě u zvířat mě přivedla moje úžasná veterinářka Mvdr. Věra Benešová díky ní jsem našla cestu, která má pro mě smysl. A za to jí budu vždy vděčná, protože na kurzu jsem poznala úžasné lidičky Andrejku a Martina Dunovy a Lenku Popkovou, kteří toužili pomáhat stejně tak jako já. Tito lidé mi daly smysl života a to "léčit koně" v životě mě konečně začalo něco naplno naplňovat tak že jsem se to toho vrhla a stihla během půl roku ošetřit 50koní a počet stále stoupal, ihned jak to bylo možné jsem se přihlásila na pokračovací seminář dornovy metody pro koně, kde jsem chtěla předložit svůj splněný počet ošetřených 50 koní, a naučení dalších hmatů. Při ošetřování koní, jsem pomalu zjištovala že většinu problému vlastně způsobuje jezdec ad už to bylo svou křivostí, nebo vybavením.

Jelikož se pro mě ošetřování stalo takovou mojí závislostí, neváhala jsem a přihlásila jsem se na dornovu metodu plus pro lidi, ze začátku prvotní nejistota byla vystřídána nadšením, když mi psali šťastní lidé, kterým se ulevilo. A vše mi začalo dávat velký smysl veděla jsem že jsem udělala správný krok.

A když už mám srovnaného koně a člověka, tak jsem si říkala že by stálo za to se dozvedět více informací o postrojích co dáváme na své milované mazlíky, proto jsem neváhala a zúčastnila jsem se semináře na posouzení anglického sedla, typy sedel, jednotlivé části a správné měření, příslušenství k sedlům, kompenzační pomůcky, péče, údržba, skladování.

A když už jsem byla v tom zbláznění tak jsem se přihlásila na OSTEODINAMIKU, je manuální léčebný systém, základem této terapie je komplexní péče o všechny složky opěrného aparátu. A k doplnění lidského ošetření jsem absolvovala kurz i Kineziotejpingu.Jako bonus roku 2018 tak začínám i ošetřovat psy dornovou metodou.

A co dělám ve volném čase, když zrovna někoho neošetřuji ? Nevím jestli je to výhoda nebo nevýhoda, sama se považuji za aktivního člověka, můj volný čas využívam pro rodinu, obsedání a přeježďování své mladé kobylky a péči svou 24letou koňskou babičku ,chov slepic, chov indického běžce, nebo chovu pasteveckých prasat, výlety do přírody (geocaching), běhání za SDH Černov ženy a hlavně v neposlední řadě miluji focení přírody, zvířat a dětailů......

 

Děkuji těm kteří mi věří, podporují. Budu se Vás snažit nezklamat a rozvíjet své znalosti.